2020.08.13.

2020.08.11.

A fényirda titkai

2020.08.11.

Hamar törtek az úrasztali kancsók...

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2018.10.02.
díjak, hír, Múzeumok Őszi Fesztiválja, múzeumpedagógia, művelődés, szabadidő, oktatás, rendezvény
A győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum, a Tatabányai Múzeum -Bányászati Múzeum és Ipari Skanzen, valamint a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum programjait ismerték el Múzeumpedagógiai nívódíjjal hétfőn Szolnokon, a 622 programot és csaknem 1500 eseményt felvonultató Múzeumok Őszi Fesztiváljának nyitóprogramjaként megrendezett 16. Országos Múzeumpedagógiai Évnyitón.

A múzeumpedagógia legrangosabb hazai elismerésének számító Múzeumpedagógiai nívódíjat és a múzeumpedagógusok kiemelkedő egyéni munkájának elismeréseként járó Kiváló múzeumpedagógus díjat Fekete Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) kultúráért felelős államtitkára adta át a szolnoki Aba-Novák Agóra Kulturális Központban tartott évnyitón.

A 2003-ban alapított Múzeumpedagógiai nívódíjjal azokat az intézményeket ismerik el, amelyek a díjátadást megelőző évben létrehozott múzeumpedagógiai programjaikkal, kezdeményezéseikkel kimagasló teljesítményt értek el a múzeumi ismeretátadás terén. Múzeumpedagógiai nívódíjat kapott az idén a győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum Művek vs. Műértők-Festőinasok kalandja a Patkó Imre Gyűjteményben című programja, a Tatabányai Múzeum - Bányászati Múzeum és Ipari Skanzen Mesterségem címere című programja, valamint a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Bőröndmúzeum című programja.

A rendezvényen múzeumpedagógiai elismerő oklevelet és a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetségének különdíját kapta Topolya Község Múzeuma R500. Itt állok, mást nem tehetek című kiállítása.

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum által alapított, és első ízben 2014-ben odaítélt Kiváló Múzeumpedagógus Díjat kétévente adják át a kiváló múzeumpedagógiai módszert kidolgozó, programot megvalósító, illetve kiadványt megalkotó szakemberek számára. Idén a szakmai zsűri Joó Emesének, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Múzeumi Oktatási és Módszertani Központjának múzeumpedagógiai szakkordinátorának ítélte a díjat. Fekete Péter a rendezvényen elmondta, hogy a családok évéhez kapcsolódva a Múzeumok Őszi Fesztiválja is a családokat emeli fókuszába. Hozzátette: a rendezvényen Múzeum? Családban marad! címmel rendeznek konferenciát. Az idei esemény a családok évén túl a Nemzeti Kulturális Alap 25. évfordulójához is kapcsolódik. A tanácskozáson a múzeumi szakemberek, pedagógusok betekintést nyerhetnek, hogy a hazai múzeumok miként gondolkodnak a családoknak szóló programokról, milyen képet közvetítenek a családról, a családdal kapcsolatos normákról - közölte az államtitkár.

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében szervezett számos program, rendezvény eléri azokat a magyar családokat, óvodásokat, kisiskolásokat is, akik a hétköznapok során nem jutnának el egy-egy kiállításra vagy múzeumba - tette hozzá a politikus, aki szerint magyar családok, gyerekek megszólítása nagy hangsúlyt kap a kormány kulturális politikájában. Kiért arra, hogy a Múzeumok Őszi Fesztiválját elsőként 2006-ban rendezték meg a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, és azóta is támogatja az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

Idén, az október 1-je és november 11. között zajló rendezvénysorozaton 622 program és csaknem 1500 esemény közül lehet választani.