HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum - Budapest
A múzeum bejárata
Cím: 1014, Budapest Tóth Árpád sétány 40.
Telefonszám: (1) 325-1600, (1) 325-1601
Nyitva tartás: IV.1-IX.31.: K-V 10.18
X.1-III.31.: K-V 10-16
2018.03.13.
hír, múzeumpedagógia, művelődés, szabadidő, oktatás, rendezvény, tárlatvezetés, szakvezetés
A múzeumpedagógiai foglalkozások, ingyenes tárlatvezetések mellett lesz szablyavívó-, fegyver- és csatabemutató, és lehetőség lesz huszárcsákó készítésre, fémkatonaöntésre is a Hadtörténeti Intézet és Múzeumban (HIM) a csütörtök nemzeti ünnepen - tájékoztatta az intézmény az MTI-t.

A Honvédelmi Minisztérium (HM) HIM idén is Forradalmi Forgatag címmel várja egész napos programokkal a látogatókat március 15-én. A rendezvényen a Magyar Szablyavívó Iskola bemutatója mellett a hagyományőrzők csatabemutatókkal, ágyúlövésekkel, puskasortüzekkel és szuronyharc-bemutatókkal szórakoztatják egész nap az ide érkezőket.

A kézműves foglalkozások keretében huszárcsákót, töltéstáskát, tarsolyt készíthetnek és játékkatonát festhetnek a gyerekek, valamint lehetőség lesz fémkatonaöntésre, fafaragásra, kerámiázásra, ékszerkészítésre és egyéni azonosító jegy készítésére is.

A múzeum Márványtermében délelőtt a Kákics Együttes ad zenés-táncos műsort. Déltől a Vivat Hussar! című múzeumpedagógiai foglalkozásra, 3 órától A szabadságharc fegyverei és harcászata című fegyverbemutatóra várják az érdeklődőket.

Kiemelték továbbá, hogy délelőtt 9 és 17 óra között az intézmény összes kiállítása ingyenesen megtekinthető lesz.