2018.03.02.
festészet, hír, hírességek, képzőművészet, Pablo Picasso
Picasso 13 művét vásárolta meg ugyanazon vevő a héten a Sotheby's és a Christie's aukciósházak londoni árverésein.
Pablo Picasso: FEMME ASSISE DANS UN FAUTEUIL
A londoni művészeti tanácsadó, aki egy gazdag ügyfél nevében licitált, 113 millió fontot fizetett a műalkotásokért - adta hírül a The Guardian brit napilap honlapja.

Harry Smith, a Gurr Johns művészeti tanácsadó cég elnök-vezérigazgatója négy Picasso alkotást vett meg a Sotheby's szerda esti londoni árverésén, köztük a festő francia múzsájáról és szeretőjéről, Marie-Thérese Walterről készült Femme au Béret et a la Robe Quadrillée (Nő sapkában és kockás ruhában) című portrét, amelynek leütési ára 49,8 millió font (17,6 milliárd forint) volt.

Előző nap Smith a spanyol festő kilenc másik művét vette meg a Christie's árverésén.

Harry Smith nem fedte fel megbízója kilétét, csupán annyit közölt, hogy a képzőművészet világa újra szerelmes lett Picassóba. A spanyol festő iránti érdeklődést tovább fokozta a londoni Tate Modern múzeum közelgő Picasso-kiállítása, amely az első önálló Picasso-tárlat az intézményben.