Herman Ottó Múzeum - Miskolc
Cím: 3530, Miskolc Görgey Artúr utca 28.
Telefonszám: (46) 560-170, (46) 560-171
Nyitva tartás: K-V 10-16
2018.03.04.
Herman Ottó Múzeum
hír, régészet
Az előzetes várakozásokat is felülmúlja az érdeklődés A Seuso-kincs kiállítás iránt a Herman Ottó Múzeumban. Ezt jól jelzi, hogy az eddigi kiállítóhelyek közül egyedüliként Miskolcon fordult elő, hogy már a nyitás napjára betelt az előzetes foglalási naptár, és a szervezőknek további látogatói helyekről kellett gondoskodniuk. Ennek köszönhetően az ötezredik miskolci látogatót vasárnap kora délután köszöntötték az intézményben.
Ötezredik látogató a miskolci Seuso-kiállításon
A szerencsés látogató Bodogán János volt, akinek Szolyák Péter, a Herman Ottó Múzeum általános igazgatóhelyettes nyújtotta át a múzeum és Miskolc város ajándékait. Bodogán János elmondta: nagy meglepetésként érte, hogy éppen ő (és családja) lettek az ötezredik látogató. Kazincbarcikáról érkeztek, és bár az előzetes regisztrációról lekéstek, úgy gondolták, mindenképpen megnézik a Seuso-kincseket. Mintegy három órát kellett várniuk, de a meglepetés, az ajándékok, és persze a fantasztikus ezüst tárgyak kiállítása mindenképpen kompenzálta ezt. És hogy miért jöttek el? Nagyon jó volt a kiállítás hírverése, a reklámkampány, az óriásplakátok, és úgy gondolták, ezt nem szabad kihagyni. Most már örömmel teheti hozzá: igazuk lett.