2019.01.21.

Laczkó Dezső Múzeum

Pünkösdi ünnepi nyitva tartás

Magyar Nemzeti Múzeum

Restaurátorok a viking mesterek útján

2020.05.27.

A kelták feladták a leckét a vaskor kutatóinak

Budapest Főváros Levéltára

Kapások, vincellérek... no meg a hegymester

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Vörös hajú táncosnő - hófehér ruhában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Végállomás: villamosút a Pesti paprikából

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Egy Batthyány, aki még (űr)hajót épített

Azok a nyakas hatvaniak

MNM Palóc Múzeuma

Áldozócsütörtök és Váróvasárnap

Laczkó Dezső Múzeum - Veszprém
Laczkó Dezső Múzeum, Veszprém
Cím: 8200, Veszprém Török Ignác u. 7.
Telefonszám: (88) 788-191, (88) 426-081
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2017.11.02.
A Magyar Tudomány Napjához és a Múzeumok Őszi Fesztiváljához kapcsolódóan szabadon hozzáférhető online muzeológiai folyóiratot indít a Laczkó Dezső Múzeum ismeretterjesztő szándékkal. Az elektronikus folyóiratot bemutatja Regenye Judit 2017. november 3-án 16.30 órai kezdettel a Laczkó Dezső Múzeum Tudásterében.

2017-ben online megjelenő magazint indít a Laczkó Dezső Múzeum LDM online címmel. A kiadvány szándékunk szerint a múzeum gyűjteményeit, kiállításait, műtárgyait érintő témákról értekezik, a múzeumi munka minden aspektusát igyekszik megjeleníteni a terepi munkától, gyűjtéstől, régészeti feltárástól kezdve a restauráláson keresztül a dokumentálásig és egészen a tudományos feldolgozásig. A cél az, hogy a múzeum kutatási eredményei gyorsan és szabadon hozzáférhetők legyenek minden érdeklődő számára. A múzeum szakemberei szeretnék kihasználni az elektronikus publikálás előnyeit, a gyorsaságot, a képes információk végtelen lehetőségét.

A hangsúly a múzeum nyitottabbá tételén és a szabad hozzáférésen van. Minél szélesebb közönség számára szeretnénk lehetővé tenni, hogy akár a múzeum fizikai megközelítésének mellőzésével megismerjék gyűjteményeinket, kutatásainkat. Az alapvetően helytörténeti indíttatású kutatási eredmények közzététele az iskolák számára nyújthat majd jól használható segédletet. A múzeum közgyűjtemény, ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy gyűjteményeit, munkáját a nyilvánosság számára megismerhetővé kell tennie. A digitális hozzáférés szélesíti a nyilvánosságot. A múzeumi kutatások közzététele természetesen eddig is elsődleges szempont volt, de meg kell találni minden korban azt az eszközt, ami a legtöbb emberhez eljuttatja az üzenetet. Most a hagyományos bemutatási módok mellett a múzeum kapuit virtuálisan is szélesre tárja.

A magazin évente kétszer jelenik meg, de a múzeumi munka jelentős eseményeihez, eredményeihez kapcsolódóan rendkívüli számok is előfordulhatnak.