Magyar Nemzeti Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1088, Budapest Múzeum körút 14-16.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2017.08.09.
Magyar Nemzeti Múzeum
hír, történet, Vallás, vallástörténet
A Magyar Nemzeti Múzeum Ige-Idők - A reformáció 500 éve című kiállításán bemutatott 400 műtárgy különleges tárgyválogatás, hiszen még soha nem látott, 100 különböző intézményben fellelhető egyházi kincs mutatkozik be egy helyen a nagyközönség számára. Azonban a kiállított műtárgyak nem csak együtt, hanem egyenként is páratlan értékű műkincsek, amelyek külön-külön is felfedezésre várnak.

A kiállításon látható műremekek közül a leglátványosabb és legérdekesebb darabokat kiemelve most sorozatot indítunk, amelyben felfedjük a reformáció műkincseiben megcsillanó fényesség titkait, megreformálva ragyogásukat.

Az első SZ'TÁRgyak képekbe foglalt szövegek, szövegek alkotta képek. Vajon a reformáció 'képtelensége' a titka a képességnek, amivel előállították ezeket a ma már kuriózumnak számító műalkotásokat?

„Ne csinálj magadnak faragott képeket és semmiféle képmást arról, ami fenn van az égen, vagy lenn a földön, vagy a föld alatt, a vizekben! Ne imádd ezeket(…)”

Képek és az Apor Eszter muzeológus által írt átvehető szöveg ITT olvasható.