2017.05.26.
Magyar Nyelv Múzeuma
biológia, hír, irodalom, könyvbemutató, növénytan, rendezvény
Az idei Múzeumok majálisára A Magyar Nyelv Múzeuma munkatársai egy új kiadványt jelentettek meg. A Széphalmi irodalmi herbáriumba ültetett gyógy- és fűszer-, kultúr- és haszonnövényekhez gyűjtött irodalmi idézetek, versek segítségével nemcsak a növények, de a klasszikus magyar irodalom világába is elvezetik a látogatókat.
Széphalmi Irodalmi Herbárium
A versek mellett a növények illusztrációi is szerepelnek. A rajzok az 1600-ból származó gyógynövényes könyvből – Camerarium: Kreutterbuch, Francfurt am Mayn – kerültek ki. A kötet gróf Török Lajos tulajdona volt, majd Kazinczy Ferencné Török Zsófiáé lett, aki ebből a füveskönyvből gyógyította nemcsak családjának tagjait, hanem a település lakóit is. A műtárgy A Magyar Nyelv Múzeumának tulajdona, melyet eredetiben a helyszínen is megtekinthetnek a látogatók (A Magyar Nyelv Múzeuma, Sátoraljaújhely-Széphalom, Kazinczy utca 275.).