2017.05.23.
Május 18-ától a Déri Múzeum néprajzi kiállítása Nagyváradon látható.
Ethno-grafika Nagyváradon
A debreceni Déri Múzeum és a nagyváradi Körösvidéki Múzeum kapcsolata több évtizedes múltra tekint vissza. Az 1970-es évek elején nyílt meg Nagyváradon az első, Debrecenből érkezett néprajzi kiállítás, amely a magyar népi kerámia kiemelkedő tárgyi emlékeit mutatta be. Később kölcsönös kiállításcserékre, majd közös kiállítások rendezésére is volt példa.

A Körösvidéki Múzeum új székhelyéül szolgáló barokk palotát felújítása után, 2017-ben veheti birtokba a múzeum. Ebből az alkalomból kapott meghívást a Déri Múzeum egy néprajzi kiállítás rendezésére. Az Ethno-grafika –Népviseletek és viseletábrázolások a Déri Múzeum gyűjteményéből című kiállítás a magyar népművészetet a mai néző számára újszerű, izgalmas módon mutatja be.

A tárlat szeptember végéig látható Nagyváradon.