Budapesti Történeti Múzeum - Budapest
© Budapesti Történeti Múzeum <br>A múzeum bejárata a Vár belső udvarából nyílik.
Cím: 1014, Budapest Szent György tér 2.
Telefonszám: (1) 487-8800, (1) 487-8801
Nyitva tartás: K-V 10-18
2017.03.09.
fotóművészet, hír, művelődés, szabadidő, régészet, utazás
Az Eltűnő Núbia címmel nyílt kiállítás Lantai-Csont Gergely fotóművész képeiből a Magyar-Szudáni Regionális Kereskedőházban Kartúmban.
Eltűnő Núbia
A National Geographic Traveler által is díjazott fiatal magyar fotográfus, közgazdász 2013 őszén indult négy hónapos, 11 afrikai országon átívelő körútra. A 114 napos út során több mint 24 ezer kilométert tett meg, és 28 ezer felvételt készített Lassányi Gábor régész, egyiptológus közreműködésével - közölte a Balassi Intézet az MTI-vel.

A tárlatot először a Budapesti Történeti Múzeumban mutatták be, majd 2016 nyarán a kecskeméti Cifrapalotában állították ki a felvételeket. Ezt követően a Balassi Intézet - Kairói Kulturális Tanácsosi Hivatal állította ki a kelet-afrikai társadalom értékeit, zárt közösségeit, vallási és kulturális hagyományait bemutató anyagot.

A szudáni tárlatot kedden Íjgyártó István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkára és Kveck Péter, Magyarország kairói nagykövete nyitotta meg.