Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ - Hódmezővásárhely
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Dr. Rapcsák András út 16-18.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2017.02.16.
Tornyai János Múzeum
festészet, hír, képzőművészet
Február 17-én lenne 86 éves Kondor Béla, a 20. század második felének egyik legjelentősebb képzőművésze, akinek mintegy 180 alkotásából a hónap végéig látható gyűjteményes kiállítás a Tornyai János Múzeumban. E hétvégén egységesen, 86 forintos áron tekinthetik meg az érdeklődők a nagyszabású tárlatot a hódmezővásárhelyi közgyűjteményben.
86 forintos akció a Kondor kiállításon
Pénteken 16 órától Fertőszögi Péter, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány vezetője, a Jelet hagyni kiállítás kurátora tart vezetést a Tornyai-múzeumban, ahol délután 5 órától kezdődően Kondor Béláról, az emberről, a művészről és az irodalmárról beszélgetnek az est meghívott vendégei.

A múzeum pénztárában február 17. és 19. között akciósan vásárolható meg a 2006. évi, a Kogart-házban megrendezett Kondor kiállítást bemutató DVD, illetve kedvezményesen juthatnak hozzá a művészetkedvelők a tavaly év végén megjelent, Kondor Béla megzenésített verseit és írásait tartalmazó CD-éhez. A Ne szólj, csak jóravalót! című lemezen Kondor költeményeit Mohai Gábor Kazinczy-díjas előadóművész szavalja, zongorán közreműködik Binder Károly Erkel-díjas zongoraművész, zeneszerző.