2023.06.28.

Egy kényelmetlen ember élettörténete

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2017.01.18.
Írók, költők, kritikusok, fordítók és kulturális újságírók jelentkezhetnek ismét angol nyelvű pályázattal a Visegrád Irodalmi Rezidens Programra - közölte az MTI-vel a program magyarországi partnere, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM).

A sikeres pályázók Budapest mellett Krakkóban, Pozsonyban és Prágában is eltölthetnek egy, valamint három hónapot. A programot 2012-ben alapította a Nemzetközi Visegrádi Alap négy fogadó intézmény, a PIM mellett a prágai Művészeti Intézet, a krakkói Villa Decius Társaság, valamint a pozsonyi Irodalmi Információs Központ részvételével.

2017-ben országonként nyolc pályázót támogat a program, jelentkezni az angol nyelvű online jelentkezési lap kitöltésével, önéletrajzzal, publikációs listával, valamint motivációs levéllel lehet január 31. éjfélig.

Az angol nyelvű pályázati kiírás a PIM internetes oldalán (pim.hu) olvasható, ahol egy sorozatot is elindítottak, amelyben a program eddigi magyar résztvevői - köztük Térey János, Totth Benedek és Horváth Viktor - mesélnek élményeikről - áll a közleményben.