2024.02.03.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Újabb bútoregyüttessel gazdagodott a gyulai múzeum

2016.12.02.
A Houdini Ház állandó kiállítása Houdini magyar gyökereihez szorosan kapcsolódó darabbal, a család eredeti Bibliájával gyarapodik szombaton.
Harry Houdini kiállítás, plakát
Harry Houdini magyar származású, 1874-ben Weisz Erikként Budapesten született szabadulóművésznek június óta a House of Houdini - Houdini Ház nevű kiállítótér állít emléket a budai Várban. Szombaton a múzeumba érkezik Houdini édesapjának, Weisz Sámuel rabbinak kézjegyével megjelölt Bibliája, amelybe édesapja halála után fia, akkor még Ehrich Weissként jegyezte be nevét - közölte a múzeum az MTI-vel.

A kötetet sokáig Houdini egyik híres bátyja, Leopold Weiss őrizte, aki Amerika egyik első, rendkívül sikeres radiológusa volt. Ő ajándékozta a kötetet asszisztensnőjének, akinek halála után a könyv az O'Grady család tulajdonába került. Ennek az ír származású családnak a leszármazottja Tara O'Grady Egyesült Államokban élő dzsesszénekesnő, aki a Weiss család Bibliáját a Houdini Ház számára felajánlotta és szombaton átadja David Merlininek, a ház alapítójának.