2023.11.07.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Hiteles múzeumi variációk és arany süni vándordíj átadó

2023.06.13.

Év Múzeuma díjat nyert a Skanzen

2023.05.11.

Közösségi Múzeumok

Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Szentendre
Húsvéti zöldághordás a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban
Cím: 2000, Szentendre Sztaravodai út
Telefonszám: (26) 502-500, (26) 502-501
Nyitva tartás: XI.1-III.27.: Szo-V 10-16
IV.1-X.31.: K-P 9-17
XI.12-13.:9-18
2016.10.20.
Skanzen Press
hír, Múzeumok Őszi Fesztiválja, rendezvény
A szeptember 26-án indult és november 13-ig tartó Múzeumok Őszi Fesztiválja 2016 félidejéhez érve a rendezvénysorozatot koordináló Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK) valamint stratégia partnere, a Magyar Turisztikai Ügynökség a mai napon sajtótájékoztatót tartott turisztikai újságírók részére a Hatvan és Gödöllő muzeális intézményeiben helyszíni ízelítőt adó tanulmányút egyik állomásán, a Gödöllői Királyi Kastély barokk színháztermében.

A Hatvanban működő Széchényi Zsigmond Vadászati Múzeum délelőtti megtekintését követő gödöllői sajtótájékoztatón a házigazda intézmény nevében Gönczi Tibor ügyvezető igazgató köszöntötte a megjelent újságírókat, és bemutatta a Gödöllői Királyi Kastély idei programkínálatát, kapcsolódását a Múzeumok Őszi Fesztiváljához, valamint kitért az eddig már lezajlott fesztiválprogramjaik sikerére is.

A Magyar Turisztikai Ügynökség képviseletében Mártonné Máthé Kinga igazgatónő felhívta a figyelmet az idei évben újdonságnak számító, az iskolai őszi szünetre programokat nyújtó Ősz(i)re hangoltuk tematikához kötődő rendezvények jelentőségére, és reményét fejezte ki, hogy az őszi tanítási szünetben vidékre utazó belföldi turisták élni fognak a fesztiválhoz csatlakozó muzeális intézmények által kínált színes programlehetőségekkel, illetve az otthon.hu központi oldalon elérhető 80 hazai kedvezményes szállásajánlattal.

A MOKK képviseletében Kajári Gabriella koordinátori referens kitért a Gödöllőn működő muzeális intézmények korábbi években Múzeumpedagógiai Nívódíjjal is elismert múzeumpedagógiai fejlesztéseire, majd felhívta a figyelmet az idei országos eseménysorozat hátralévő időszakának változatos programkínálatára.

A sajtótájékoztatót a Gödöllői Királyi Kastély múzeumpedagógiai bemutatója és a Horthy bunker megtekintése, majd a Gödöllői Városi Múzeumban tartott interaktív tárlatvezetés és a Tündérkert című múzeumpedagógiai program bemutató követte.

A fesztiválhoz csatlakozott több mint 150 hazai muzeális intézmény fesztiválos programkínálata teljes részletességében továbbra is a fesztivál hivatalos honlapján (www.oszifesztival.hu) kereshető tematikák, régiók, települések és programidőpontok szerinti bontásban, valamint az MTA SZTAKI által fejlesztett EVENT@HAND MOF mobil alkalmazás által is elérhető.