2016.06.22.
gazdaság, hír, közlekedés, Múzeumok Éjszakája, rendezvény, szolgáltatás
Ismét különjáratokat indít a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) szombaton a Múzeumok éjszakáján, a járatok 18 órától vasárnap hajnal fél háromig közlekednek.
Múzeumok Éjszakája 2016.
A BKK szerdai közleménye szerint a tavalyihoz képest eggyel több, hét útvonalon indít járatokat a BKK, és késő este a szokásosnál kétszer sűrűbben, 5 percenként jár majd a kisföldalatti, de az éjszakai buszok is gyakrabban közlekednek a forgalmasabb vonalakon, így a 907-es, a 908-as, a 914 és 914A, a 923-as és 934-es vonalakon.

A múzeumbuszok a Nyugati pályaudvar és a Róbert Károly körút, a Deák Ferenc tér és a Széll Kálmán tér, a Deák Ferenc tér és a Városliget érintésével a Népliget, a Ludwig Múzeum és Budatétény vasútállomás, a Nyugati pályaudvar és a Kolostor utca, a Széll Kálmán tér és a budai Vár, valamint a Deák Ferenc tér és a Bajor Gizi Színészmúzeum között közlekednek.

A múzeumi buszokat a rendezvényre érvényes karszalaggal lehet csak igénybe venni, ezt a BKK több jegypénztárában is meg lehet vásárolni.