Magyar Képzőművészeti Egyetem - Budapest
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Cím: 1062, Budapest Andrássy út 69-71.
Nyitva tartás: H-P 14-19, Szo 10-18
2016.06.17.
A Magyar Képzőművészeti Egyetem díjjal támogatja a 4. Székelyföldi Grafikai Biennálét: kiállítási lehetőséget biztosít egy díjazott grafikusművésznek.
Székelyföldi Grafikai Biennálé
A felajánlásról Sepsiszentgyörgyön a pályamunkák zsűrizésének második fordulóján tájékoztatta a Biennále szervezőit a Grafika Tanszék vezetője, Szurcsik József képzőművész, a zsűri tagja

A 2010-ben elindított Székelyföldi Grafikai Biennále a grafika fontos nemzetközi fórumává nőtte ki magát: idén 41 országból 507 képzőművész 1238 pályaművel jelentkezett, ami 40 százalékos növekedést jelent a két évvel ezelőtti biennáléhoz képest. Ez a jelentős részvétel is bizonyítja, hogy a klasszikus mellett a digitális technikákkal készült műveket is befogadó, a grafika műfaji határainak kérdését is tematizáló esemény hat év alatt jelentős nemzetközi elismertségre és rangra tett szert.

A pályamunkák bírálatának június 2-án lezajlott második fordulóján a héttagú zsűri ­‒ Siklódi Zsolt képzőművész, a biennále kurátora és egyben a zsűri elnöke, dr. Erőss István grafikusművész, az egri Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Intézetének vezetője, dr. Kaja Renkas grafikusművész, a katowicei Sziléziai Egyetem Művészeti Intézetének munkatársa, dr. Szepessy Béla grafikusművész, a Nyíregyházi Egyetem Vizuális Kultúra Intézetének vezetője, Szurcsik József képzőművész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Grafika Tanszéknek vezetője, Ovidiu Tarța grafikusművész, a kolozsvári Képzőművészeti és Design Egyetem munkatársa, valamint Vécsi Nagy Zoltán művészettörténész, az Erdélyi Művészeti Központ vezetője ‒ az első zsűrizés során szelektált 312 mű alkotója közül választotta ki a 2000 Euró díjazású fődíjat, az egyenként 1000 Euró díjazású Plugor Sándor-, Nagy Imre- és Nagy Pál-díjat, illetve a 6 egyéb díjat elnyerő alkotókat. A Magyar Képzőművészeti Egyetem díjazottja a 2017/18-as tanév során rendezhet önálló kiállítást az MKE Aulájában.

A második fordulóba beválasztott alkotásokból 2016 őszén nyílik nagyszabású kiállítás Sepsiszentgyörgy két kitüntetett helyszínén, az Erdélyi Művészeti Központban, valamint a Székely Nemzeti Múzeumban. A díjak kihirdetésére és átadására az októberi megnyitón kerül sor.