Várkert Bazár - Budapest
Cím: 1014, Budapest Ybl Miklós tér 2-6.
Telefonszám: (1) 225-0554 /292
Nyitva tartás: K-V 10-18
Neoreneszánsz Kert: H-V 10-18
2016.05.05.
hír, történelem
Egyedülálló zenés-irodalmi program vár minden kedves  érdeklődőt a Várkert Bazárban: május 6-án 19.00 órától ismét megrendezik a nagy sikerű Asszonyok, akik otthon maradtak című verses sanzon estet. A Déli palotákban rendezett előadáson Császár Angela és Nagyváradi Erzsébet művésznők verseket és sanzonokat adnak elő, a művek mindegyike az első világháború reménységét, várakozását és reménytelenségét fejezi ki.

Az előadáson az első világháború idejéből ismerhetünk meg asszonysorsokat a kor legkiválóbb magyar költőinek és íróinak (Gyóni, Móricz, Reményik, Ady, Zerkovitz, Szirmai, stb.) művein, leveleken, katonadalokon és sanzonokon keresztül.

Császár Angela Kossuth-díjas színművész és Nagyváradi Erzsébet előadóművész műsorának középpontjában a nők és a család szerepének megváltozása áll: a művésznők fájdalmas vallomásokon keresztül tolmácsolják a családfenntartóvá vált asszonyok és a frontról haza vágyódó katonák életét. A pénteki előadáson túl májusban még egy, júniusban pedig még két alkalommal vehetünk részt a két művésznő vers- és sanzonestjén a Várkert Bazárban.

A rendezvény az I. Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság által létrehozott Új Világ született – Európai testvérháború 1914-1918 című kiállítás kísérőprogramja. A tárlat középpontjában a korszakhatárnak is tekinthető háború világa, az addigi világrend gyökeres fordulata áll: a korábban stabilnak gondolt birodalmak felbomlása, a kultúra és a közgondolkodás drámai megváltozása.

A rendezvényről bővebben a http://www.varkertbazar.hu/hu/programok míg a kiállításról a http://www.varkertbazar.hu/hu/uj-vilag-szuletett oldalon olvashatnak.