Csók István Emlékmúzeum - Cece
Csók István Emlékház, Cece
Cím: 7013, Cece Arany János u. 1.
Nyitva tartás: III.1-től P-Szo 10-18
Sárvári Ilona: +36 25 234153
2016.02.16.
Csók István, festészet, hír, hírességek, képzőművészet, múzeumpedagógia, művelődés, szabadidő, oktatás
Bár hivatalosan véget ért a Csók István-emlékév, a megújult cecei kúriában berendezett és január 29-én nyílt állandó tárlat folyamatosan várja a látogatókat, a tavaly készült vándorkiállítás pedig számos városban lesz látható.
Csók István Emlékház, Cece
Rodics Eszter, az emlékév koordinátora az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában elmondta, hogy tavaly számos programmal, beszélgetéssekkel, múzeumpedagógiai foglalkozásokkal, képzőművészeti és gyerekprogramokkal emlékeztek meg a 150 éve született festőművészről. Felidézte, hogy februárban nyílt meg a Csók - a derűs élet festője című nagyszabású életmű-kiállítás a Várkert Bazárban, majd a művész gazdag életpályáját felelevenítő vándorkiállítás is elindult, amelyet eddig 34 ezren láttak már például Egerben, Győrben, Pécsen és Tatán. Jelenleg Kőszegen látható ez a tárlat és még számos városban bemutatkozik idén - hangsúlyozta a szervező.

Rodics Eszter elmondta, az emlékév szervezésekor kiemelt szándékuk volt, hogy a programokkal ne csak egy évre elevenítsék fel a művész örökségét. "Az év során nagyon sok olyan programot szerveztünk, amelyre fiatalokat hívtunk: egyetemistáknak pályázatot írt ki a Képzőművészeti Egyetem, bevontuk a sorozatba a középiskolás diákokat, a vándorkiállítás állomásain szervezett múzeumpedagógiai foglalkozásokon pedig a legkisebbek ismerkedhettek meg az alkotás örömével."