2023.11.07.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Hiteles múzeumi variációk és arany süni vándordíj átadó

2023.06.13.

Év Múzeuma díjat nyert a Skanzen

2023.05.11.

Közösségi Múzeumok

Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Szentendre
Húsvéti zöldághordás a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban
Cím: 2000, Szentendre Sztaravodai út
Telefonszám: (26) 502-500, (26) 502-501
Nyitva tartás: XI.1-III.27.: Szo-V 10-16
IV.1-X.31.: K-P 9-17
XI.12-13.:9-18
2015.12.01.
hír, irodalom, könyvbemutató, rendezvény
Jó hír Maléna-rajongóknak: már a nagyobb könyvesboltok polcain van Molnár Krisztina Rita, a nagy sikerű Maléna kertje írójának legújabb gyerekkötete, a Mákszem és Gubó eltűn(őd)ik.
Mákszem és Gubó eltűn(őd)ik

A könyvet a szentendrei Skanzen mesebeli környezete ihlette; a főszereplő ikerpár a múzeum álomszerű csodavilágában indul kalandokra, melyek során többek kiderül, boszorkány-e valójában Telihold néni, mit tud az Illatos lányka, ki az a Mitmitke, és ki nyivákol a vízimolnár padlásán.

A mesét 8-12 éves gyerekeknek ajánlja a szerző, akivel egyébként december folyamán többször is találkozhatnak az olvasók. A könyvbemutatókon részt vesz az elbűvölő illusztrációk készítője, Schall Eszter, sőt páran a történet szereplői közül is felbukkannak.

A könyvbemutatók időpontjai:

2015. december 4., péntek 17:00 - Biatorbágy, Kisgombos Mesebolt

Programok: felolvasás, dedikálás, fonalból pulikutya-készítés, Mákszem és Gubó kifestő, gyógytea-kóstolás Telihold nénivel, pipacsszörp- és mákosguba-kóstolás

2015. december 6., vasárnap 14:00-18:30 - Budapest, Duna Pláza

Programok: mesefelolvasás, dedikálás, kreatív foglalkozások: pulikutya-készítés, molnárkodás, ismerkedés a molnárok eszközeivel, munkájával.

2015. december 13., vasárnap 16:00-18:00 – Szentendrén a Főtéren, a Líra könyvesbolt előtt

Programok: felolvasás, dedikálás, a mesebeli tepertős pogácsa kóstolása, Telihold néni gyógynövényei, találkozás a molnárral.

“A jó mesék nemcsak a csodák birodalmát nyitják meg a gyerekek előtt, hanem útravalóul is szolgálnak számukra. Molnár Krisztina Rita meséje igazi hamuban sült pogácsa: olyan világot idéz, amelyben régi mesteremberek tudása elevenedik meg azzal a céllal, hogy a mai gyerekeknek is hasznára váljék. A mese kíváncsi és bátor ikerpár hőse, Mákszem és Gubó kalandos utat járnak be a Skanzenben, melynek során egy másik valóságsíkot és önmagukat is mélyebben megismerik. A történetet azoknak ajánlom, akik nem félnek a látható dolgok mögött rejlő titkokat megismerni.“

Boldizsár Ildikó meseterapeuta

Kóstoló a meséből: ITT