2020.04.05.

Várkert Mozi

A debreceni Hősök temetője - 1. rész

Szépművészeti Múzeum

Halála után készült róla a legtöbb arckép

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

A mozsár, a külü: "ínyencségek" a technika hőskorából

2021.02.19.
Balatoni Múzeum

A múlt iskolája 2.

2021.02.19.

Munkácsy születésnapi ajándéka

2021.02.18.

A jóképű Kossuth

2021.02.10.
Szépművészeti Múzeum

Az utazással együtt jöttek divatba a tájképek

2021.02.08.
Esterházy Kastélymúzeum

Jövő őszre megújul a fertődi Esterházy-kastély

Várkert Bazár - Budapest
Cím: 1014, Budapest Ybl Miklós tér 2-6.
Telefonszám: (1) 225-0554 /292
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2015.10.16.
Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft.
Új kiállítás nyílt a Várkert Bazárban: a Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft. és a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány (KOGART) együttműködéséből született tárlat a hatvanas évek közepétől haláláig Párizsban dolgozó Csernus Tibornak, a huszadik század egyik legjelentősebb magyar festőművészének állít emléket. A nagyközönség számára újra megnyitott műterem október 16-ától látogatható.
Csernus Tibor alkotása
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány 2009 tavaszán hozta haza Franciaországból Csernus Tibor képzőművészeti hagyatékát, de a festmények és rajzok százai mellett hazakerült a párizsi műterem berendezése is, melyet a művész örököse azzal a céllal adományozott az Alapítványnak, hogy egy, az eredeti műterem hangulatát és miliőjét idéző emlékműtermet rendezzen belőle. A Várkert Bazár Testőrpalota (Északi Palota) 3. emeletén berendezett állandó kiállítással a látogató bepillantást nyerhet nemcsak Csernus Tibor mindennapjainak legszűkebb környezetébe, hanem rajta keresztül megismerkedhet a páratlan életmű tárgyi hátterével is.

Az enteriőr a párizsi Bateau-Lavoir művészház első emeletén berendezett műterem hangulatát idézi fel használati tárgyaival, bútoraival és munkaeszközeivel együtt. A festmények mellett az érdeklődők olyan személyes relikviákkal találkozhatnak, mint a művész kedvenc repülőgépmodelljei, festőállványa, vagy az utolsó években használt gurulós festőszéke. Csernus több mint fél évszázados életműve nemcsak a magyar, hanem az egyetemes képzőművészetben is meghatározó szerepet tölt be: mindez szinte tapintható a festő újra berendezett műtermében, mely hagyatékának személyességével, közvetlenségével hozza közelebb a befogadót Csernus Tibor művészetéhez.