2023.05.25.

Korrajz – A diktatúrák hétköznapjai

Terror Háza Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1062, Budapest Andrássy út 60.
Nyitva tartás: K-V 10.00-18.00
2015.09.30.
díjak, hír
A Fővárosi Közgyűlés szerdán zárt tárgyalás és szavazás után döntött több elismerés kitüntetettjeiről, köztük arról, kik kaphatják meg az idén a Pro Urbe Budapest díjat. Az elismerést ennek alapján hatan vehetik majd át november 17-én, a főváros egyesítésének évfordulóján.
Schmidt Mária
A Pro Urbe Budapest díj kitüntetettjei idén: Keserü Ilona Kossuth-díjas festőművész, Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, Derce Tamás, Újpest korábbi polgármestere, Jónyer István asztaliteniszező, Ókovács Szilveszter, a Magyar Állami Operaház főigazgatója és Süllei László általános érseki helynök, a Mátyás-templom plébánosa.

A fővárosi képviselők emellett huszonkét Budapestért díj odaítéléséről is döntöttek, továbbá határoztak a Zalabai Gábor - A Budapestiek Esélyegyenlőségéért díj három, a Dr. Barna Sándor Emlékérem - A Főváros Közbiztonságáért díj öt, és a Papp László Budapest Sportdíj szintén öt kitüntetettjéről.

A közgyűlés döntése alapján a Fővárosért Emlékzászló díjat az idén a Készenléti Rendőrség veheti majd át.