2015.08.27.
fotóművészet, hír
Fotógyűjteményének legjobbjait állítja ki a bécsi Albertina múzeum, a híres fotóművészek felvételein Marilyn Monroe és Sophia Loren is látható.
Die Schauspielerin Sibylle Binder, um 1935
A fekete-fehér fotók százhúsz év munkáit ölelik fel. A tárlaton többek között Helmut Newton német, Trude Fleischmann osztrák származású amerikai, Henri Cartier-Bresson francia és Rudolf Koppitz osztrák fotóművészek 1850 és 1988 között készült emlékezetes felvételei láthatók. Ezeken túl megtekinthetők még bécsi városképek, párizsi felvételek vagy akár a két világháború közötti időszak Tirolban készült fotói is.

Black & White című tárlat mintegy száztíz munkát vonultat fel és augusztus 27-től január 17-ig látható.

Az Albertina 1999-ben alapított, csaknem százezer darabból álló fotógyűjteményének következő kiállítása színes képekből áll majd össze, amely szintén a múzeum új, 450 négyzetméteres fotógalériájában mutatkozik majd be.