Vaszary Galéria - Balatonfüred
Vaszary Galéria
Cím: 8230, Balatonfüred Honvéd u. 2-4.
Telefonszám: (87) 950-876 /1
Nyitva tartás: K-V 10-18
2015.08.19.
festészet, hír, hírességek, képzőművészet, Rippl-Rónai József
Ismét összefirkálnak egy 10 millió Ft értékű autót, korábban a balatonfüredi Picasso kiállítást reklámozták vele, de most magyar festők motívumai kerülnek fel az autó oldalára. Olyan ismert művészek képeinek részletei áthatók majd a terepjárón, akiknek kiállítása augusztus 21-én nyílik a Vaszary Galériában.

A tárlat olyan elismert 20. századi magyar festőművészek legjobb műveiből válogat, mint például Rippl-Rónai József, Gulácsy Lajos, Aba-Novák Vilmos, Fe Lugossy László vagy Wahorn András úgy, hogy a különböző irányzatok egy-egy jellemző művét mutatja be. Az autót Víg Attila, Erzsébet-díjas festő és a művészetek iránt érdeklődő gyerekek közösen dekorálják ki.

A Range Rover balatoni strandokon, híres éttermek parkolóiban, szállodák előtt hirdeti majd az új kiállítást.