Alföldi Galéria - Hódmezővásárhely
Alföldi Galéria, Hódmezővásárhely
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Kossuth tér 8.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2015.08.12.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
festészet, hír, iparművészet, képzőművészet
Háromnapos tanácskozást követően döntött a 62. Vásárhelyi Őszi Tárlat nyolctagú zsűrije arról, hogy mely 252 műalkotást láthatja a nagyközönség az október 4-én nyíló kiállításon. A legrégibb múltra visszatekintő kortárs, hazai tárlaton 163 művész alkotásai jelennek meg: 135 festmény, 50 grafika, 63 plasztika, valamint 4 egyéb, műfajilag be nem sorolható mű kerül kiállításra.

Az idei évben közel hatszáz alkotás érkezett a 62. Vásárhelyi Őszi Tárlatra: 277 alkotó 356 festményt, 114 grafikát, 108 plasztikai alkotást és tíz egyéb művet adott be. A tárlat művészi népszerűségét jelzi a nagyszámban érkező pályamunkák száma, aminek köszönhetően évről-évre komoly feladat hárul a zsűrire.

A szakmai grémium a múlt héten választotta ki azokat az alkotásokat, amelyeket a művészetkedvelők október első vasárnapjától tekinthetnek meg az Alföldi Galériában. A nyolctagú döntéshozó testület tagjai egyenként szavaztak minden alkotásról: a zsűrizés első napján a felkért művészek alkotásait, másnap a szabadon beadók műveit tekintették át, a harmadik napon került sor az ún. díjzsűrire.

A bennmaradt művek jegyzéke az www.oszitarlat.hu honlapon olvasható.