2024.02.03.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Újabb bútoregyüttessel gazdagodott a gyulai múzeum

2015.07.04.
fejlesztés, hír
Pályázatot írnak ki a Városliget közpark funkciójának erősítésére - erről L. Simon László, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára beszélt az M1 aktuális csatornának szombaton.
L. Simon László
Az államtitkár hangsúlyozta: a Liget-projekt kapcsán a zöldfelületekről alakult ki a legnagyobb vita, a kormány célja pedig az, hogy ne csökkenjen a zöldfelületek száma, s a klasszikus közpark funkció erősödjön.

L. Simon László beszámolt a projekt első szakaszáról is, eszerint befejezik a Szépművészeti Múzeum megújítását, kibővítik a Közlekedési Múzeumot, megújul az állatkert, amelybe egy úgynevezett biodóm kerül és egy mélygarázs is segíti a Városligetbe érkezőket. Tájékoztatása szerint a kormány partner abban, hogy folytatódjon a Széchenyi-fürdő felújítása.

Új épületek is kerülnek a Városligetbe: a Magyar Zene Háza és a Magyar Nemzeti Galéria, amely a Petőfi Csarnok helyére kerül.