Várkert Bazár - Budapest
Cím: 1014, Budapest Ybl Miklós tér 2-6.
Telefonszám: (1) 225-0554 /292
Nyitva tartás: K-V 10-18
Neoreneszánsz Kert: H-V 10-18
2015.07.02.
Várkert Bazár
Csók István, festészet, hír, hírességek, képzőművészet
Csók István születésének 150. évfordulóján, 2015. február 13-án nyílt meg a Várkert Bazár Testőrpalotájában, és most vasárnap, július 5-én zár be a CSÓK, a derűs élet festője című emlékkiállítás. A kiállítás utolsó látogatóját L. Simon László miniszterhelyettes, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára köszönti vasárnap 17.30 órakor.
Csók István: Feleség kék ruhában
A közel nyolc évtized munkásságából ízelítőt adó tárlatot az ország minden pontjáról érkező festmények gazdagították, nem csak közgyűjtemények, hanem magángyűjtők is kölcsönöztek remekműveket. A leghíresebb festményeken kívül a művész bútorai és személyes gyűjteményének darabjai is megtekinthetők voltak az elmúlt bő négy hónapban a megújult Várkert Bazár Testőrpalotájában.

A Csók150 emlékév keretében, az NKA támogatásával létrejött emlékkiállítás rendkívül népszerű volt a látogatók körében, a zárásig a látogatószám várhatóan meghaladja majd a 20 ezret.

Vasárnap, július 5-én 17.30 órakor a kiállítás utolsó látogatójának a jegyet L. Simon László, miniszterhelyettes, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára adja majd át. Az utolsó látogató két tiszteletjegyet is kap majd ajándékba Csontváry Kosztka Tivadar életmű kiállításra. A magányos cédrus, Csontváry géniusza című tárlat július 5-én, a művész születésnapján – a Csók-kiállítás zárásának pillanatában – nyílik meg a Honvéd Főparancsnokság épületében.