Pásztói Múzeum - Pásztó
A múzeum épülete
Cím: 3060, Pásztó Múzeum tér 5.
Nyitva tartás: H-P 8-16, Szo 9-15
Szabadtéren bármikor látogatható
2015.06.08.
állattan, biológia, hír
Dr. Fekete József, a Szent István Egyetem nyugalmazott professzora a Pásztói Múzeumnak ajándékozta a közel 800 tételt számláló, jelenkori tengeri puhatestűek vázából álló gyűjteményét.

Az 1936-ban Pásztón született egyetemi tanár több évtizedes oktatói, kutatói és szakértői tevékenysége mellett a természetet szerető, titkai iránt érdeklődő emberként, szabad idejében gyűjtötte a tengeri élőlények vázait. Az anyag többsége a Földközi-tengerből, a Vörös-tengerből, a Csendes-óceánból és a Karibi térségből származik. Néhány darabot ismeretterjesztő kiadványokban közölt. Az utóbbi években a Pásztói Múzeum időszaki kiállításai számára is rendelkezésre bocsátotta őket.

Az értékes kollekció – a tulajdonos önzetlen adományozása révén – a Pásztói Múzeum természettudományi gyűjteményébe került. A gyűjteményi anyagot kiállítások és kiadványok formájában tesszük közkinccsé.

A felajánlást ezúton is köszönjük!
Hír János