2023.12.21.

Mobilitás

Szépművészeti Múzeum - Budapest
Szépművészeti Múzeum
Cím: 1146, Budapest Dózsa György út 41.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2013.01.07.
Cézanne, festészet, hír, hírességek, képzőművészet

A Cézanne-kiállítás százezredik látogatóját köszöntötték szombat délelőtt Budapesten, a Szépművészeti Múzeumban.

A szerencsés vendég, Tóth Tibor - aki családjával Szombathelyről érkezett a tárlatra - tagja lett a múzeum baráti körének, így többek között egy évig ingyen látogathatja a Szépművészeti és a Magyar Nemzeti Galéria kiállításait - közölte közleményében a múzeum, hozzátéve, hogy a nyertes egy kétszemélyes vacsorán is részt vehet majd.

Tóth Tibor, miután a százezredik jegyet vásárolta meg a Szépművészeti Cézanne és a múlt című kiállítására, családjának mutatja a kapott ajándékokat.  A múzeum felhívta a figyelmet arra, hogy a Cézanne-tárlatról nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is elismerően szólnak, egyebek mellett a Wall Street Journal, az Art Daily, az El País és a Neue Zürcher Zeitung is pozitív kritikát közölt róla, kiemelve a koncepció egyediségét, a bemutatott remekművek nagy számát, továbbá a szervezői munkát.

A külföldi elismerések mellett a berlini, brüsszeli, bécsi és londoni reklámkampány is hozzájárult ahhoz, hogy a látogatók csaknem egyharmada külföldről érkezett - olvasható a közleményben.

A Cézanne és a múlt - hagyomány és alkotóerő című kiállítás február 17-éig látható.