Eseménynaptár
2015. július
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
07.01.-
07.01.
Debrecen
06.29.-
07.03.
Budapest
06.29.-
07.03.
Győr
06.29.-
07.04.
Kiskunfélegyháza
06.29.-
07.03.
Budapest
06.29.-
07.03.
Győr - Ménfőcsanak
06.29.-
07.03.
Budapest
06.29.-
07.03.
Makó
06.29.-
07.03.
Makó
06.29.-
07.03.
Debrecen
06.27.-
10.29.
Szombathely
06.27.-
08.09.
Székesfehérvár
06.27.-
07.31.
Szob
06.27.-
10.15.
Püspökladány
06.26.-
10.29.
Szombathely
06.26.-
08.23.
Keszthely
06.26.-
09.27.
Budapest
06.26.-
10.29.
Szombathely
06.24.-
07.31.
Karcag
2012.09.18.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:

Ritka Zsolnay-épületkerámiákból, épületdíszekből, kültéri díszkerámiákból álló jótékonysági árverést rendez szombaton a Nagyházi Galéria. Hasonlóan a tavalyi aukcióhoz most is az Iparművészeti Múzeum épületéről származó kerámiákat visznek kalapács alá, és ezúttal is a múzeum a kedvezményezett.

Idén 62 tételből válogathatnak a Zsolnay-rajongók.

A tavalyi egy híján félszáz darab után most 62 tételből válogathatnak az elkötelezett Zsolnay-gyűjtők, a budapesti épületek szerelmesei. Azok, akik érdeklődnek a ritka, esztétikai értékeket őrző Zsolnay-épületkerámiák iránt és ezek megőrzése érdekében vásárolnak az aukción, a múzeum újjászületésének tervét is támogatják.

Takács Imre, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója írásos összefoglalójában emlékeztetett: Wlassics Gyula kultuszminiszter 1895-ben elfogadta és támogatta az Iparművészeti Múzeum tervezőinek javaslatát, hogy az előirányzott költségvetést megemelve a falakat és a tetőket a Zsolnay-gyár pirogránitjaival és mázas kerámia plasztikáival díszítsék. Az elmúlt évszázad történelmi és természeti viharai azonban megtépázták az épületet, és nem lehetett tovább halogatni a tetődíszek egy részének lebontását. Pótlásukra várhatóan jövőre sor kerülhet.

A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek.

Az eredeti funkciójukban már nem hasznosítható, de szépségüket őrző pirogránit és mázas épületkerámiák, a színes, zöld, okker, sárga, szürke ornamensek 2 ezer és 36 ezer forint között szerezhetők meg. A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek. A tetőcserépdíszek, a félholdas, tarajos vagy áttört díszítésű darabok 10 és 24 ezer forintról indulnak. Egy 69 centiméteres záró elem 22 ezer forintos kikiáltási árat kapott. A kúpcserepek, a tetőperem díszsorainak elemei ennél kicsit drágábbak. Egy kéményzáró elem 34, egy tetőperemdísz-sorozat eleme 36 ezer forintról indul.

(MTI)

Képekben

Videótár

Új berendezéssel gyarapodott az Olajipari Múzeum
Battai helyszínelők - A bronzkor nyomában
Hogyan készül a litográfia?
Titanic emlékkiállítás Belfastban
Ottlik Géza a PIM-ben
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
Egyiptomi Múzeum - Torino, Olaszország
Roland Poskaalkotásai a Rockfordi Művészeti Múzeumban
Leonardo zseniális szerkezetei a Haáz Rezső Múzeumban - Székelyudvarhely
Új kiállítás a Csíki Székely Múzeumban