Eseménynaptár
2015. május
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
05.29.-
05.29.
Budapest
05.29.-
05.29.
Pécs
05.29.-
05.29.
Budapest
05.29.-
05.29.
Budapest
05.29.-
05.29.
Kaposvár
05.29.-
05.29.
Tápiószele
05.29.-
05.29.
Budapest
05.29.-
05.29.
Hódmezővásárhely
05.29.-
05.29.
Debrecen
05.29.-
10.04.
Budapest
05.29.-
06.29.
Budapest
05.29.-
09.13.
Debrecen
05.28.-
06.30.
Debrecen
05.28.-
06.22.
Kecskemét
05.28.-
08.29.
Szombathely
05.28.-
06.06.
Miskolc
05.28.-
07.05.
Keszthely
05.28.-
06.30.
Debrecen
05.28.-
06.30.
Kiskunfélegyháza
2012.09.18.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:

Ritka Zsolnay-épületkerámiákból, épületdíszekből, kültéri díszkerámiákból álló jótékonysági árverést rendez szombaton a Nagyházi Galéria. Hasonlóan a tavalyi aukcióhoz most is az Iparművészeti Múzeum épületéről származó kerámiákat visznek kalapács alá, és ezúttal is a múzeum a kedvezményezett.

Idén 62 tételből válogathatnak a Zsolnay-rajongók.

A tavalyi egy híján félszáz darab után most 62 tételből válogathatnak az elkötelezett Zsolnay-gyűjtők, a budapesti épületek szerelmesei. Azok, akik érdeklődnek a ritka, esztétikai értékeket őrző Zsolnay-épületkerámiák iránt és ezek megőrzése érdekében vásárolnak az aukción, a múzeum újjászületésének tervét is támogatják.

Takács Imre, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója írásos összefoglalójában emlékeztetett: Wlassics Gyula kultuszminiszter 1895-ben elfogadta és támogatta az Iparművészeti Múzeum tervezőinek javaslatát, hogy az előirányzott költségvetést megemelve a falakat és a tetőket a Zsolnay-gyár pirogránitjaival és mázas kerámia plasztikáival díszítsék. Az elmúlt évszázad történelmi és természeti viharai azonban megtépázták az épületet, és nem lehetett tovább halogatni a tetődíszek egy részének lebontását. Pótlásukra várhatóan jövőre sor kerülhet.

A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek.

Az eredeti funkciójukban már nem hasznosítható, de szépségüket őrző pirogránit és mázas épületkerámiák, a színes, zöld, okker, sárga, szürke ornamensek 2 ezer és 36 ezer forint között szerezhetők meg. A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek. A tetőcserépdíszek, a félholdas, tarajos vagy áttört díszítésű darabok 10 és 24 ezer forintról indulnak. Egy 69 centiméteres záró elem 22 ezer forintos kikiáltási árat kapott. A kúpcserepek, a tetőperem díszsorainak elemei ennél kicsit drágábbak. Egy kéményzáró elem 34, egy tetőperemdísz-sorozat eleme 36 ezer forintról indul.

(MTI)

Képekben

Videótár

Egyiptomi Múzeum - Torino, Olaszország
Bélyegmúzeum
Új berendezéssel gyarapodott az Olajipari Múzeum
Szelíd motorosok
Hogyan készül a litográfia?
Leonardo zseniális szerkezetei a Haáz Rezső Múzeumban - Székelyudvarhely
Szélmérők a múzeumban
Dankó Pista hegedűje
Saab Múzeum
Levegő, tér és repülés