Eseménynaptár
2015. augusztus
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
08.03.-
08.03.
Budapest
08.03.-
08.07.
Győr
08.03.-
08.07.
Debrecen
08.03.-
08.07.
Makó
08.03.-
08.16.
Székesfehérvár
08.03.-
08.07.
Püspökladány
08.03.-
08.07.
Dombóvár
08.02.-
08.02.
Budapest
08.02.-
08.02.
Békéscsaba
08.02.-
08.02.
Mór
08.01.-
08.31.
Győr
07.31.-
09.06.
Budapest
07.31.-
03.01.
Kecskemét
07.30.-
09.20.
Csíkszereda
07.27.-
10.31.
Bakonybél
07.27.-
08.31.
Győr
07.26.-
08.09.
Székesfehérvár
07.25.-
08.23.
Mosonmagyaróvár
07.22.-
08.22.
Komló
07.20.-
09.20.
Budapest
2012.09.18.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:

Ritka Zsolnay-épületkerámiákból, épületdíszekből, kültéri díszkerámiákból álló jótékonysági árverést rendez szombaton a Nagyházi Galéria. Hasonlóan a tavalyi aukcióhoz most is az Iparművészeti Múzeum épületéről származó kerámiákat visznek kalapács alá, és ezúttal is a múzeum a kedvezményezett.

Idén 62 tételből válogathatnak a Zsolnay-rajongók.

A tavalyi egy híján félszáz darab után most 62 tételből válogathatnak az elkötelezett Zsolnay-gyűjtők, a budapesti épületek szerelmesei. Azok, akik érdeklődnek a ritka, esztétikai értékeket őrző Zsolnay-épületkerámiák iránt és ezek megőrzése érdekében vásárolnak az aukción, a múzeum újjászületésének tervét is támogatják.

Takács Imre, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója írásos összefoglalójában emlékeztetett: Wlassics Gyula kultuszminiszter 1895-ben elfogadta és támogatta az Iparművészeti Múzeum tervezőinek javaslatát, hogy az előirányzott költségvetést megemelve a falakat és a tetőket a Zsolnay-gyár pirogránitjaival és mázas kerámia plasztikáival díszítsék. Az elmúlt évszázad történelmi és természeti viharai azonban megtépázták az épületet, és nem lehetett tovább halogatni a tetődíszek egy részének lebontását. Pótlásukra várhatóan jövőre sor kerülhet.

A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek.

Az eredeti funkciójukban már nem hasznosítható, de szépségüket őrző pirogránit és mázas épületkerámiák, a színes, zöld, okker, sárga, szürke ornamensek 2 ezer és 36 ezer forint között szerezhetők meg. A legolcsóbbak a 2-3 ezer forintos tetőcserepek. A tetőcserépdíszek, a félholdas, tarajos vagy áttört díszítésű darabok 10 és 24 ezer forintról indulnak. Egy 69 centiméteres záró elem 22 ezer forintos kikiáltási árat kapott. A kúpcserepek, a tetőperem díszsorainak elemei ennél kicsit drágábbak. Egy kéményzáró elem 34, egy tetőperemdísz-sorozat eleme 36 ezer forintról indul.

(MTI)

Képekben

Videótár

Saab Múzeum
Remekművek születésnapja: 100 éves a Puskin Múzeum
Roland Poskaalkotásai a Rockfordi Művészeti Múzeumban
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
Ottlik Géza a PIM-ben
Bélyegmúzeum
Egyiptomi Múzeum - Torino, Olaszország
Hogyan készül a litográfia?
Szelíd motorosok
Nefertiti Berlinben 1.