2012.07.01.
Ausztria, festészet, hír, képzőművészet, történelem, Újkor, XIX. század, XX. század

Új motívumok után kutató régi osztrák festők szemével láttatja az Alföldet, Egyiptomot vagy éppen Indiát a bécsi Belvedere pénteken megnyílt kiállítása.

Az Orient & Okzident (Kelet és Nyugat) című tárlatot XIX. századi, XX. század eleji alkotásokból állították össze. A festmények közös jellemzője, hogy alkotóik távoli tájakat kerestek fel új művészi kihívásokat keresve. A vásznakról egzotikus bazárok, műemlékek, mediterrán tengerparti tájak, a puszta, a Balaton, a Boszporusz és India köszön a látogatókra.

A Kelet egyik legjelentősebb osztrák festője Leopold Carl Müller volt, aki több alkalommal, huzamosabb ideig tartózkodott Egyiptomban. Rudolf von Alt (1812-1905), a XIX. század egyik legismertebb és legtöbbet foglalkoztatott osztrák látképfestője Horvátországban tett tanulmányutakat. Mások, köztük August von Pettenkofen (1822-1889), Otto von Thoren (1828-1889) az Alföldön vagy a Balatonnál kutattak új motívumok, hangulatok után.

A Belvedere múzeum kiállítása október 14-ig látható.