Memento Park - Budapest
Nyitva tartás: H-V 10-től napnyugtáig
2008.02.06.
Memento Park
Február 6-án Párizsban, New Yorkban és Zágrábban - élő közvetítés útján - egyszerre nyitják meg a Passages című kiállítást, amelyen szerepel Bodó Sándor a Memento Parkban készült videoinstallációja.

A nagyszabású művészeti akció magyar résztvevője Paparazzi című munkájához olyan infravörös kamerát használt, amely érzékeli a környezet hőmérsékletét és szinte élőként ábrázolja a Memento Park szobrait. A videón látható, hogyan reagál Lenin és az ismeretlen katona zászlójára öntött vörös csillag a környezet és a nap hőhatásaira.

A New York-i Goethe Intézetben, a párizsi Jeu de Paume kiállítótermében és a zágrábi G-MK Art művészeti központban látható kiállítás Walter Benjamin a passzázsokról alkotott ismert elméletének állít emléket, utalva a passzázs/átjáró szó metafórikus, társadalmi és politikai jelentésére.
Madary Orsolya