Erkel Ferenc Emlékház - Gyula
A múzeum épülete
Cím: 5700, Gyula Apor Vilmos tér 7.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2021.05.18.
Erkel Emlékház
Erkel Ferenc, hír, hírességek, zene
Május 18-án ünnepli 10. évfordulóját az Erkel Ferenc Emlékház megújult kiállítása.
Emlékház
Ahogyan az a Gyulai Hírlap egykori írásából is kiderül, a pályázat – amelyben a beruházás megvalósult – fő célja a turisták igényeinek megfelelő színvonalú turisztikai termékek kialakítása volt. Erről az útról nem tértünk le, az Almásy-kastélyban létrejött kiállítás és a vár kiállításának fejlesztése is ezt tartja szem előtt, természetesen a történelmi szakmaiságon túl.

Ugyanebben a szellemben végezzük mi is az emlékház tárlatának jelenlegi frissítését, amelyben saját fejlesztésű, országosan egyedülálló interaktív elemekkel, okostükörrel és zenélő paddal is bővül a szolgáltatás.

A kerek évfordulóhoz kedvezmény is társul. Az átadás jubileumának hetében, tehát május 18. és május 24. között a 2011-ben születettek, valamint az Almásy-kastélyba és várba szóló kombinált jegyet (Négy az egyben csomagot) vásárlók ingyen tekinthetik meg az Erkel Ferenc Emlékházat.
Fábián Tamás