2014. augusztus

2012.08.17.

Móra Ferenc Múzeum

Újabb Munkácsy-remekműre vadászik Pákh Imre stábja

festészet, hír, hírességek, képzőművészet, Munkácsy Mihály, műgyűjtés, művelődés, szabadidő

Egy nagyméretű, több mint 150 millió forint értékű Munkácsy-festményre vadászik Pákh Imre stábja. A műgyűjtő csapata hónapok óta folytat egyeztetéseket, hogy az alkotás Pákh tulajdonába kerülhessen. A tárgyalások jól haladnak, a megállapodás rövid időn belül létrejöhet, így nyár végén, ősz elején a szegedi Móra Ferenc Múzeumban be is mutathatják a frissen megszerzett alkotást.

A nagyméretű kép nem tanulmányfestmény- ilyen nagyságrendű, ilyen meghatározó jelentőségű remekművet Pákh Imre körülbelül háromévente tud csak megszerezni. Folynak az intenzív tárgyalások, a felek az árról egyeztetnek: annyi bizonyos, hogy a kép értéke meghaladja a 150 millió forintot.

A Munkácsy-kép tehát rövid időn belül Pákh tulajdonába kerülhet, majd a restaurálási munka elvégzése után minden esély megvan arra, hogy nyár végén, ősz elején a Móra Ferenc Múzeumban látható nagyszabású Munkácsy-kiállításon mutassák be a frissen megszerzett alkotást.

Képekben

Videótár