2014. július

2012.08.14.

Öt éve nyílt a Regionális Összművészeti Központ Szegeden

Öt esztendeje nyílt a Regionális Összművészeti Központ a szegedi Reök-palotában; az intézmény száz kiállítása és nyolcszáz egyéb programja több mint 214 ezer látogatót fogadott - közölte Nátyi Róbert, a központ művészeti vezetője az évforduló alkalmából rendezett keddi sajtótájékoztatón.

Pénteken az elmúlt öt év kiállításának plakátjaiból tekinthetnek meg válogatást a látogatók.

A művészettörténész elmondta, hogy az évforduló napján, pénteken a palota előtti téren egy, az utca közönségének szóló tárlaton mutatják be az elmúlt öt esztendő mintegy száz kiállításának plakátjából összeállított válogatást.

A plakátok segítik felidézni az elmúlt évek emlékezetes eseményeit: az Andy Warhol, Rembrandt, Goya munkáiból rendezett kiállításokat, a táblaképfestészeti biennálékat, a nyári tárlatokat - mondta a szakember, hozzátéve, hogy szeretnék azt is bemutatni, mit jelent a központban folyó munka Szeged, a régió és az ország kulturális élete szempontjából.

Pénteken - a Múzeumok Éjszakájához hasonlóan - egészen éjfélig várják a látogatókat a Reök-palotába, ahol az óránként induló tárlatvezetéseken nemcsak a kiállítások anyagát ismerhetik meg az érdeklődők, hanem a magyar szecesszió egyik legszebb műemlékét is.

2013-ban Joan Miró kiállítással veszi kezdetét a szezon.

A következő időszak terveiről Nátyi Róbert elmondta, hogy jövő év elején a szürrealista és avantgárd irányzatok meghatározó alakja, Joan Miró munkáiból nyílik kiállítás a központban. A tervek között szerepel a Salvador Dalíval, Andy Warhollal egykor személyes kapcsolatot ápoló, jelentős magyar műgyűjtő, a jövőre kilencvenéves, Bázelben élő László Károly gyűjteményéből rendezett tárlat is.

Folytatódnak a kortárs magyar kiállítások és a jubiláló szegedi művészeket bemutató tárlatok sora, és a szakember szeretné, ha a közönség megismerhetné az egyik legjelentősebb szegedi születésű alkotó, a Picasso kortársaként Párizsban híressé vált kubista szobrász, Csáky József munkáit is.

Ősztől ismét kamaraszínházi előadásokkal várja a Reök-palota a nézőket, újra közönségtalálkozókat, író-olvasó találkozókat, múzeumpedagógiai programokat rendeznek a központban.

Videótár

On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
német
Hogyan készül a litográfia?
Saab Múzeum
angol