2014.04.07.
MTI

A nagytétényi bútormúzeum felújítását is a feladatok közé sorolta Szabolcs Attila, aki a Fidesz-KDNP színeiben megnyerte a Budafok-Tétényt és Újbuda egy részét magába foglaló egyéni választókerületet a vasárnapi országgyűlési választáson.

Szabolcs Attila a szavazatok 98,66 százalékos feldolgozottságánál a voksok 41,61 százalékát szerezte meg.

A politikus, aki jelenleg a fővárosi XXII. kerület polgármestere, hétfőn az MTI-nek az eddig elintézetlen feladatok között említette a nagytétényi kastélyban a bútormúzeum felújítását, amely az egyik szárny esetében már megtörtént, de a másikban is szükséges lenne.

Az országos politikáról szólva célként fogalmazta meg, hogy az elmúlt négy évben lezajlott kedvező változások, például a munkahelyteremtéssel kapcsolatos kormányzati intézkedések, az emberek hétköznapi életében is érezhetők legyenek.

Szabolcs Attila egyúttal kifogásolta, hogy "a baloldal részéről eléggé eldurvult a kampány" Dél-Budán, megfogalmazása szerint "szobordöntögető szabadcsapatok leptek meg minket".

A politikus azok közé tartozik, akik most kezdik majd első parlamenti ciklusukat, ugyanakkor az új összeférhetetlenségi szabályok miatt a polgármesteri posztért ősszel már nem indulhat újra.