2014.12.17.
Móra Ferenc Múzeum
hír, médiaművészet, műszaki tudományok, telekommunikáció

Modern médialaborral gazdagodik a szegedi Kommunikáció Tanszék: az NMHH támogatásából megvalósuló fejlesztés során csúcstechnológiájú számítógépeken, a legmodernebb programokkal dolgozhatnak a jövő kommunikációs szakemberei.

A kreatív médialabort december 19-én, pénteken 11 órakor Karas Mónika, az NMHH elnöke adja át a szegedi Bölcsészettudományi Kar épületében.

Közel 15 milliós beruházásnak köszönhetően nyílik kreatív médialabor a szegedi Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéken: a legmodernebb számítógépeknek és programoknak köszönhetően új lehetőségek nyílnak meg a leendő és jelenlegi szegedi kommunikáció szakosok előtt. A laborban a hallgatók audiovizuális anyagok vágásával, szerkesztésével foglalkozhatnak, emellett médiainformatikával és közösségi médiával kapcsolatos ismereteiket is fejleszthetik.

A csúcstechnológiájú gépeken a legfrissebb, legmodernebb programok futnak majd: ilyen programokkal dolgoznak neves külföldi egyetemeken, stúdiókban és kommunikációs ügynökségeknél is. A hallgatók a labornak köszönhetően naprakész, munkájuk során is remekül hasznosítható gyakorlati tudással gazdagodhatnak.

A szegedi kommunikáció szakon több olyan sikeres képzés is folyik, melyek hallgatói a labor rendszeres használói lesznek majd: az elektronikus sajtós diákok mellett a médiainformatika szakirány tanulóinak, valamint a nemrég indított mobilkommunikációs és közösségi médiás képzés hallgatóinak tanulmányait is segíteni fogják a csúcsszámítógépek.

A labor a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának épületében kap helyet, melyben hat nagyteljesítményű, Apple iMac típusú számítógép fogja szolgálni a hallgatókat. A beruházást teljes költségét a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság biztosította, a termet Karas Mónika, az NMHH elnöke adja át.