HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum - Pintér Művek Hadtörténeti Múzeum, Hadtörténeti Park - Kecel
Légifelvétel
Cím: 6237, Kecel Rákóczi úti ipartelep
Telefonszám: (78) 420-199, (78) 420-444
Nyitva tartás: III.1-XI.5.: H-V 10-16
2014.04.21.
hadtörténet, hír, történet

Meghalt Pintér József hétfőn, a keceli Pintér Művek alapító tulajdonosát 70 éves korában érte a halál - közölte a hírt a Halasinfo internetes portál hétfőn.

Pintér József Kecelen született 1944-ben. Magánvállalkozását, a Pintér Műveket 1978-ban alapította. Cége megrendeléseket kapott egyebek között a NASA-tól, a Boeingtől, a NATO-tól és a Paksi Atomerőműtől is.
A vállalkozás fő profilja ipari robotok, atomerőművi berendezések, speciális gépek, alkatrészek és célgépek, precíziós termékek előállítása. Magyarországon a Pintér Művek széles alvállalkozói hálózatot tart fenn, amely a központi üzemen kívül közel ezer embernek ad munkát.

A sikeres vállalkozó a keceli gyáregység mellett található háromhektáros területen 1997-ben létrehozta a Hadtörténeti Múzeummal közösen üzemeltetett haditechnikai parkját.

Haszilló Ferenc, Kecel polgármestere korábban úgy fogalmazott: Pintér József legalább 150 magyarországi elsőséget mondhat magáénak, így például ő volt az „első magyar kapitalista", az „első vállalkozó", ő kapta az első adószámot és ő volt az első magánember, aki Magyarországon helikoptert vásárolt.