Iparművészeti Múzeum - Budapest
Cím: 1091, Budapest Üllői út 33-37.
Nyitva tartás: A múzeum egész évben zárva tart.
2015.01.25.
Iparművészeti Múzeum
hír, iparművészet, képzőművészet, Kína

Szigorú biztonsági intézkedések mellett érkezett Budapestre Az ősi Kína kincsei című kiállítás anyaga, melyet három kínai állami múzeum gyűjteményéből állítottak össze. Az Iparművészeti Múzeumban február 6-ától megtekinthető kiállításban a kínai császárságot megalapító Qin Shi Huangdi császár sírját védelmező cseréphadsereg katonái is szerepelnek majd, ami azért kiemelkedő jelentőségű, mert a Nemzeti Múzeum 1987-es kiállítása óta Magyarországon nem lehetett eredeti agyagkatonákat látni, csak replikákat.

A műtárgyakat kölcsönző intézmények közül a Shaanxi Történeti Múzeum igen gazdag régészeti anyaggal büszkélkedhet, számos dinasztia fővárosát tárták fel itt a régészek. Jelentős tárgyanyag érkezett a dél-kínai Nanjingban működő Nanjing Város Múzeumából, hiszen Nanjingot hat kínai dinasztia tekintette fővárosának. A kiállítás harmadik kölcsönző intézménye a Chengde Palota Múzeum, amely a 18. századi udvari kultúra pompás darabjait bocsátotta rendelkezésre, hiszen a mandzsu Qing-dinasztia idején Észak-Kína egyik legfontosabb birodalmi központjának számított.