2014.10.20.
építészet, hír

A Nemzetközi Építész Szövetség alelnökéhez fordul "a Városliget megmentése érdekében" Karácsony Gergely, az Együtt-PM társelnöke.

A politikus erről szombati közleményében tájékoztatta az MTI-t, amelyet Zugló polgármestereként írt alá.
Közlése szerint a levélben felhívta a figyelmet az ország első közparkjába tervezett múzeumi negyed problémáira, a többi közt arra, hogy a múzeumok számára más terület is rendelkezésre állna, ahol barnamezős beruházás keretében lehetne fejleszteni az adott városrészt.

Karácsony Gergely bízik abban: a nemzetközi építész szakma számára is fontos, hogy zöldfelületet nem veszélyeztetve, a helyben lakó állampolgárok egyetértésével zajló projektekben vegyenek részt.
Emlékeztetett: a Városliget Zugló korábbi, fideszes polgármestere, Papcsák Ferenc által benyújtott törvényjavaslat alapján válhat építési területté, aki - közleménye szerint - a területet a kerület lakossága véleményének megkérdezése nélkül adta át egy állami vagyonkezelő cégnek, "azzal sem törődve, hogy a beruházással nőni fog a Városliget beépítettsége".

"A kormánytöbbség az elképzelést annak ellenére hagyta jóvá, hogy a budapestiek jelentős része ellenzi a Városliget beépítését, és a hazai építész szakma is komolyan vitatja a projekt létjogosultságát" - írta közleményében.