Műcsarnok - Budapest
A Műcsarnok épülete
Cím: 1146, Budapest Dózsa György út 37.
Telefonszám: (1) 460-7000, (1) 363-2671
Nyitva tartás: SZERDA, CSÜTÖRTÖK, VASÁRNAP 10-18 ÓRÁIG, PÉNTEK, SZOMBAT 12-20 ÓRÁIG
2014.08.16.
építészet, hír

A reprezentatív kiadványt augusztus 20-án 1000 Ft-os kedvezménnyel árusítja a Műcsarnok ArtBox. Ezen a napon a kiállítás ingyenesen látogatható.

A Magyar Művészeti Akadémia kezdeményezésére és támogatásával megvalósult I. Építészeti Nemzeti Szalon minden idők legjelentősebb kortárs építészeti összefoglaló-kiállítása. A nagyszabású tárlaton több mint 200 épület és tervezői vonulnak fel, s adnak ízelítőt napjaink és a közelmúlt izgalmas magyar építészetéből, makettek, óriásnyomatok, filmek, tervek és egyéb műalkotások, illetve dokumentációk révén.

A kortárs magyar építészet változatosságát bemutató kiállítás olyan tematikus egységek mentén reprezentálja az elmúlt 15 év magyar építészeinek munkáit, mint az újornamentika és díszítőhagyomány, az újragondolt épületek, a mérnök-építészeti létesítmények, az építészet kapcsolata a belsőépítészettel és a társművészetekkel, a főépítészek víziói, de hangsúlyos szerepet kap a tájépítészet és az építészoktatás is.

A most megjelent több mint 500 oldalas magyar-angol nyelvű reprezentatív kiadvány felöleli a kiállításban megjelenő épületek és építészeti teljesítmények teljességét, kivételes rálátást és áttekintést biztosítva így a honi építészet közelmúltjára. A kötetet a kiállításon is szereplő több száz színes fotó illusztrálja, a magyar építészeti fotózás legkiválóbbjainak közreműködésével.

A kötet bevezető öt tanulmánya – a kiállítás kurátora, Szegő György, valamint Sulyok Miklós, Golda János, Radványi György és Sylvester Ádám írásai – a kortárs építészet irányzatainak, jeles képviselőinek bemutatásán túl izgalmas történeti kontextusba ágyazzák napjaink építészetének kérdéseit, a szocreál örökségétől az újornamentikáig.

Az I. Építészeti Nemzeti Szalon katalógusa 5900 Ft-os áron kapható a Műcsarnok ArtBoxban.

Augusztus 20-án a kötetet 4900 Ft-os áron árusítjuk.