2014.10.14.
filmművészet, hír, mozi, művelődés, szabadidő, szórakozás

Az elmúlt több mint ötven évben készült James Bond-filmek egyedi jelmezei, díszletei, kellékei, képes forgatókönyvei és eredeti fényképei sorakoznak a rotterdami Kunsthal új kiállításán, amely a 007-es ügynök egyedi és pazar stílusán túl a művészetre, zenére, divatra, technológiára, autótervezésre és életmódra gyakorolt hatását is bemutatja.

A február 8-áig látogatható Designing 007: Fifty Years of Bond Style című kiállításon több mint ötszáz darab tematikusan elrendezett Bond-relikvia kalauzolja végig a látogatókat az elmúlt öt évtizedben készült Bond-filmek dizájnján és stílusán.

A rotterdami műcsarnokban berendezett tárlaton a 007-es ügynök kalandjainak számos részlete mellett egyedülálló multimédiás élmény is várja az érdeklődőket. A látogatók egyebek közt Roger Moore fehér szmokingját (Polipka, 1983) és szkafanderét (Holdkelte, 1979), Halle Berry narancssárga bikinijét (Halj meg máskor, 2002) és Scaramanga fegyverét (Az aranypisztolyos férfi, 1974) vehetik szemügyre.

A tárlaton szerepelnek továbbá Jaws rémisztő fogai (A kém, aki szeretett engem, 1977), a brit titkosszolgálat technikai fejlesztéseiért felelős Q-részleg ketyeréi - egyebek között az Oroszországból szeretettel (1963) című filmből -, valamint a Bond-mozik legendás autója, az 1964-es ezüst Aston Martin DB5.

A kiállításhoz gazdagon illusztrált katalógus is készült, amelyben a kurátorok és Ian Fleming életrajzírójának, Andrew Lycettnek a tanulmányait olvashatják a látogatók.

A különleges tárlat a "hivatalos" Bond-filmeket jegyző EON Productions filmgyártó cég archívumának közreműködésével valósulhatott meg - olvasható a múzeum hivatalos honlapján.