2014.04.10.
filmművészet, hír

Jackie Chan hongkongi színész munkásságát bemutató múzeum nyílt szerdán Sanghajban - a kapukat maga a művész nyitotta meg a közönség előtt.

A harcművészeteket felvonultató filmjeivel nemzetközileg ismertté vált színész hétfőn töltötte be 60. születésnapját, az intézmény megnyitását erre a kerek évfordulóra időzítették. A múzeum több mint négyezer négyzetméteren mutatja be a kínaiul Kong Longként ismert művész munkásságának több mint négy évtizedét, karrierjének történetét Hongkongtól Hollywoodig, mindezt több mint tízezer kiállítási tárgy - a híres filmekben viselt ruhái, forgatási kellékek, személyes tárgyai, ékszerei, autói - és fényképek, videók segítségével. A színész összes filmje megtekinthető a múzeumban.

Jackie ChanA 40 millió jüanos (1,5 milliárd forintos) beruházással felépült múzeumhoz újabb ötezer négyzetméteren egy teaház és egy étterem is tartozik, hatalmas kertjében Jackie Chan életnagyságú szobra látható, amint éppen egy sárkánnyal harcol.

A megnyitón a művész köszönetet mondott Sanghaj városának, amiért lehetővé tette a létesítmény felállítását, amely a világ első Jackie Chan múzeuma. Hongkongban tíz évig próbálkozott tervének megvalósításával, ám sem ingatlant, sem másfajta támogatást nem kapott ehhez - fogalmazott a színész.
A Sanghaj Putou kerületében lévő múzeumot szerdán csak nyolcszáz szerencsés rajongó és a sajtó képviselői nézhették meg, a közönség előtt május elején nyílik majd meg.