Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény - Sárospatak
Római Katolikus Egyházi Gyűjtemény, Sárospatak
Cím: 3950, Sárospatak Szent Erzsébet utca 13.
Nyitva tartás: K-Szo 10-18
2015.01.21.
Római Katolikus Egyházgyűjtemény
fejlesztés, hír, rekonstrukció

Befejeződött a sárospataki bazilika CBC HUSK 1101/1.3.1/0307 számú pályázat keretében zajló felújítása. Az EU-s pályázat keretében történt egy 26 harangból álló harangjáték elhelyezése, a színes, Szent Erzsébetet ábrázoló üvegablak készítése, és esti megvilágítása, a torony és a tető héjazat cseréje.

Helyükre kerültek az új és felújított tűzzománcozott keresztek, és a templom környezetének átalakítása is megtörtént. A bevezető járdák biztonságosabbak lettek. A korábbi aszfalt helyén kőburkolat lett, ezzel párhuzamosan a terület vízelvezetését is meg kellett újítani. A templom belsejében, statikai megerősítés céljából vonóvasak kerültek beépítésre.

Köszönet a Hadas Építész Kft.-nek a tervezésért, a Középület és Lakásépítõ Zrt. (Miskolc) generálkivitelezőnek és mindenkinek, akik hozzájárultak a bazilika külső felújításához.

A megvalósult felújítás és turisztikai fejlesztés eredményeként a bazilika és környezete a sárospatakiak és az ide látogató zarándokok, és turisták tetszését elnyerve gazdagítja a várost.