2014. szeptember

2012.07.01.

A bronznak szenteli ősszel megnyíló új kiállítását a londoni Royal Academy

Bronzkor, Hellenisztikus kor, hír, képzőművészet, Ókor, szobrászat, történelem

Ötezer évet és három kontinenst felölelő bronzalkotásoknak szenteli idén ősszel megnyíló új kiállítását a londoni Royal Academy of Arts. A szeptembertől látogatható Bronz című tárlaton több mint 150 műtárgy kap helyet.

A kiállítás ötezer év és három kontinens - Afrika, Ázsia és Európa - "bronztörténelmét" öleli fel.

Láthatóak lesznek egyebek között a hellenisztikus korszakban uralkodó III. Szeuthész király bronzból öntött fejszobrai, amelyeket mindössze nyolc évvel ezelőtt fedeztek fel egy bulgáriai sírban.

A tárlat különböző - emberi alakok, állatok, csoportok, tárgyak, domborművek, istenek, fejek és mellszobrok - szekciókra oszlik. A korai művészek - Donatello, Cellini, De Vries - alkotásai mellett Pablo Picasso, Jasper Johns és mások munkáiban is gyönyörködhetnek majd a látogatók - olvasható a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadásában.

A Dán Nemzeti Múzeum jóvoltából a látogatók a Kr.e. 14. századból való, bronzból és aranyból készült Trundholmi Napkocsit (Chariot of the Sun) is megnézhetik. Firenzéből Giovanni Francesco Rustici (1474-1554) Keresztelő Szent János prédikálása (Preaching of St John the Baptist) című bronz szoborcsoportját látja vendégül a tárlat, amelyen Louise Bourgeouis (1911-2010) híres pókjainak egyike is tiszteletét teszi.

A kiállítás bepillantást enged a bronzgyártás - máig alig változott - folyamatába is.

Nincs olyan ember a világon, aki a tárlaton szereplő tárgyak mindegyikét látta már - mondta a kiállítás kurátori feladatait ellátó David Ekserdjian, a Leicester Egyetem művészettörténet professzora.

A kiállítást szeptember 15-étől december 9-éig kereshetik fel az érdeklődők.

2014.09.20. Sopron

2014.09.20. Nyőgér

2014.09.20. Isaszeg

Kulturális Örökség Napjai

Videótár

Dankó Pista hegedűje
Nefertiti Berlinben 1.
Múzeumok Majálisa 2012
Titanic emlékkiállítás Belfastban
Szelíd motorosok
angol
Hogyan készül a litográfia?
Levegő, tér és repülés
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban