2014.12.14.
hír, képzőművészet, műgyűjtés, művelődés, szabadidő, szobrászat

Huszonnyolcmillió dollárért szerezte meg az amszterdami Rijksmuseum Adriaen de Vries németalföldi szobrász egy ritka bronzszobrát egy New York-i árverésen.

Ez az első De Vries szobor, amely holland művészeti gyűjteményt fog gazdagítani - közölte a múzeum, amely magánadományok és művészeti alapítványok segítségével vásárolhatta meg a műkincset.
"Adriaen de Vries (1556-1626) a holland Michelangelo, és alkotásai nagyon ritkák" - hangsúlyozta Wim Pijbes, a múzeum igazgatója.

Az 1626-ban készült bronzszobor valószínűleg az utolsó alkotása, amelyet De Wries aláírásával ellátott. A mitológiai Atlaszt ábrázolja, egy meztelen férfit, aki a földgömböt tartja.

A szobrot 2010-ban véletlenül fedezték fel újra egy osztrák kastély udvarán, ahol 1700 körül óta állhatott. Valószínűleg De Wries örökösei adhatták el annak idején a kastély tulajdonosának.

A bronzszobrot 2015 tavaszától állítják ki a Rijksmuseumban - olvasható a dutchnews holland hírportálon.