2015.03.23.
hír, képzőművészet, szobrászat

Háromtonnás húsvét-szigeti fejszobor érkezett az északnyugat-angliai Manchesteri Múzeumba.

A Moai Hava elnevezésű szoboróriást a londoni British Múzeum adta kölcsön. A másfél méter magas alkotást ugyanis az európai felfedezők által Húsvét-szigetre keresztelt Rapa Nui történelmét bemutató manchesteri kiállítás központi darabjának szánták.

A szobor egyike annak a mindössze 14 húsvét-szigeti szobornak, amelyeket bazaltból faragtak ki, míg a sziget alkotásainak többséghez a viszonylag puha vulkáni tufát használták. A szigetlakók nagyjából 880 moait (kőszobrot) faragtak ki és állítottak fel Kr. u. 1100 és 1600 között.

A Manchesteri Múzeum csapata négyórás munkával daruk és speciális emelők segítségével állította a helyére a szobrot - adta hírül a BBC News.

Az intézmény szóvivője szerint az április 1-jétől szeptember 6-áig tartó kiállítás "új megvilágításban mutatja be ezeket a lenyűgöző szobrokat".